Whatsapp İletişim Hattı

SIKÇA SORULAN
SORULAR

Cam Filmi

Sıkça Sorulan Sorular

Cam Filmi Nedir?

Cam filmleri; kullanıcılar tarafından güneş ışığının zararlarından korunma veya güneş ışığından en iyi şekilde faydalanma, emniyet veya dekoratif amaçlarla tercih edilen çoğunlukla poliüretan içerikli malzemelerdir. Son derece gelişmiş teknolojiyle üretilen bu filmler sadece karartma veya dayanıklılık amaçlı değil UV-IR koruması, ısı yalıtımı, araç içi ve dışı aksamlarının korunması amacıyla üretilen ürünlerdir.

Cam Filmlerin Faydaları Nelerdir?

Cam filmleri; araçların iç mekan döşeme ve aksamlarının solmasını engellemek, istenmeyen enerji transferini azaltarak enerji tasarrufu sağlamak, araçların görünümünü iyileştirmek, yüksek miktarda görünür ışık ve aşırı parlamayı önleyerek genel konforu artırmak, cilt sağlığını korumak, gizlilik ve güvenliği artırmak gibi faydalar sağlar.

Cam Filmi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cam filmleri kullanış amaçlarına göre değişkenlik gösterdikleri için öncelikle hangi alanda kullanılacağı belirlendikten sonra ona göre istenilen tipte filmin seçilmesine dikkat edilmeli; seçilen filmin renk tonu, uv reddi, görünür ışık geçirgenlik oranı, solmaya karşı direnci, garanti süresi kontrol edilmelidir. Filmin uygulandığı yer, sahip olduğu sertifikalar ve uygulama kısmına gelindiğinde uygulamanın profesyonel bir şekilde gerçekleştirildiğinden emin olunması gerekmektedir. Amerikan film merkezi olarak 20 yıllık tecrübemizle ve alanında uzman ekibimizle bütün uygulama-kurulum hizmetlerini özenle ve itinayla gerçekleştiriyoruz.

Cam Filmleri Sağlıklı Mı?

Cam filmleri insan cildini yoğun güneş ışınları ve uv ışınlarından koruyarak ciltte oluşabilecek tahriş, güneş yanığı, erken yaşlanma ve cilt kanseri gibi etkilerden koruyarak kullanıcıların yaşam kalitesini ve konforunu artırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda standartlara uygun olarak üretilmiş cam filmleri insanlar için gerekli olan doğal ışık geçirğenliğini optimal düzeyde tutarak ruh ve akıl sağlığına pozitif katkı sunar.

Cam Filmleri Ne Kadar Garanti Sunar?

Müşterilerimize en iyi hizmetivermek için dünyanın en kaliteli cam filmlerini kullanmaktayız. Kullandığımız cam filmi markaları; cam filminin çatlama, soyulma, kabarma, kabarcıklanma veya camdan ayrılma olmadan güneş ışığı yansıtma özelliklerini ve yapışmasını sürdüreceğini garanti eder. Garantiler ayrıca tipik olarak renk bozulmasının neden olduğu görünüm değişikliklerini de kapsar. Kaliteli cam filmi üreticileri, araç cam filmleri için 5 ila 15 yıl arasında garanti verme eğilimindedir. Garanti süresindeki fark, ek aşınma, yıpranma ve film türünün kullanılan film markası, iklim koşulları ve çeşitli çevresel etmenler nedeniyle değişiklik gösterme eğiliminde olmasıdır. Garanti süresi içinde filmin kusurlu olduğu kanıtlanırsa, film herhangi bir malzeme ve işçilik masrafı olmadan değiştirilir. Detaylar için firma yetkilisine danışın.

ClearPlex®

Sıkça Sorulan Sorular

ClearPlex® Ön Cam Koruma Filmi Nedir?

ClearPlex®, bir ön camın dış yüzeyine termal olarak takılan patentli bir filmdir. Yollarda bulunan taş, mıcır ve döküntülerden kaynaklanan hasarları ve genellikle standart ön camları kıran veya ufalayan zorlu koşulları önler. ClearPlex ®, yolda ultra etkili sonuçlar için optimum güç ve dayanıklılık sağlamak üzere tasarlanmış çok katmanlı bir filmdir.

Aracınızda Neden ClearPlex® Kullanmalısınız?

Clearplex® kurulduğu tüm araçlar için birçok avantaj sağlar. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz: Sıradan yol tehlikelerine karşı darbe direnci sağlar. UV stabilizatörlüğü sağlayarak hem araç ısısını azaltır hem de iç mekan ömrünü uzatır. Kar yağmur gibi elementlerin daha hızlı akmasını hızlandırarak daha iyi bir görüş sağlamaya yardımcı olur. Aracınızın arıza, bakım gibi masraflarının oluşmasını önler; yatırım ve karlılığınızın değerini korur.

ClearPlex® Çizilmeye Karşı Dayanıklı Mı?

ClearPlex® camdan bile daha serttir! Sert kaplamalı film, camla aynı çizilmeye karşı dayanıklılık özelliklerine sahiptir ve ön cam silecekleri de dahil olmak üzere günlük aşınmalara karşı koruma sağlar.

ClearPlex® Sürücünün Görüşünü Bozar Mı?

ClearPlex® optik olarak nettir ve ürünün garanti edilen ömrü boyunca soyulma, kabarma, çatlama veya sararma yapmaması garanti edilir. Bu sayede sürücü görüşü her zaman en iyi seviyede kalır.

ClearPlex® Hangi Araçlar İçin Uygundur?

Nakliye araçları, teslimat kamyonları, iş araçları, kiralık filolar ve devlet filoları, motor ve motosikletler, lüks, spor ve kişisel kullanımlı araçlar gibi tüm araçlar için ClearPlex® kullanımı uygundur. ClearPlex®, her türlü aracınızda güvenebileceğiniz tam korumayı sağlar.

ClearPlex® Bir Garanti Sunuyor Mu?

Evet. ClearPlex® Türkiye için kurulumundan itibaren 3 yıl boyunca yasal üretici garantisi sunar. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanundan doğan, aracın ayıpsız misli ile değiştirilmesi, bedel iadesi ve ayıp oranında bedel indirimi gibi seçimlik hakları ise yasal garanti süresinde geçerlidir.

PPF

Sıkça Sorulan Sorular

Boya Koruma Filmi (PPF) Nedir?

Boya koruma filmi(PPF) bir araca taş parçaları, kuş pislikleri, böcek izleri, hafif çizikler, kış tuzu, yağ lekeleri ve benzeri şeylerden korumak için uygulanan bir Poliüretan filmdir. Aracınızın boyasına zarar verebilecek diğer sıradan yol tehlikelerine karşı aracınızı en iyi şekilde korur. PPF, araçlarda, teknelerde, jet ski'lerde ve karavanların boya yüzeylerinde dış uygulama için tasarlanmış; çizilmeye ve kimyasallara dayanıklı son kat boyaya sahip şeffaf bir oto boya koruma filmidir. Film genellikle tüm araca uygulansa da yalnızca ön uca veya korunmasını istediğiniz diğer özel boyalı alanlara uygulanmasını seçebilirsiniz.

Neden Boya Koruma Filmine(PPF) İhtiyacım Var?

PPF; aracınızı taş parçaları, kuş pislikleri, böcek izleri, hafif çizikler, kış tuzu, yağ lekeleri gibi etkilerden bunlara ek olarak her türlü günlük aşınma ve yıpranmadan korur. PPF yalnızca aracınızı korumakla kalmaz aracınızın hem görünümünü iyileştirir hem de olduğundan daha yeni görünmesini sağlayarak değerini korumaya da yardımcı olur. Eğer garanti süresi içerisinde, PPF’i çıkarmaya ya da değiştirmeye karar verirseniz, altındaki boya hala yeni gibi kalacaktır. PPF, aracınızı hasarlardan korumak ve yeni otomobil görünümünü sürdürebilmek için kolay ve uzun ömürlü bir çözümdür.

PPF Arabamın Boyasının Rengini Bozar Mı?

PPF, leke ve renk solmasına karşı dirençli şeffaf bir boya koruma filmidir. Düşük kalite ve taklitlerde görülen renk solması, sararma, buğulanma gibi sorunlardan dolayı kullanıcılarda bazı soru işaretleri oluşabilir. Ancak kaliteli ve standartlara uygun olarak üretim yapan PPF markaları bu sorunların yaşanmayacağını garanti etmektedirler. AFM olarak en kaliteli PPF markalarıyla çalışmaktayız ve kullanıcılara en iyi hizmeti vermekteyiz.

Arabamı PPF(Boya Koruma Filmi) uygulandıktan ne kadar sonra ve ne şekilde yıkamalıyım?

PPF uygulandıktan sonra yıkamadan önce yaklaşık 7 gün beklemenizi tavsiye ederiz. Yüksek basınçlı yıkayıcı kullanıyorsanız, herhangi bir kenara çok yaklaşmaktan kaçının, yıkayıcı pompasını kenarlardan yaklaşık 90 cm uzak tutmanız oluşabilecek herhangi bir kalkmayı önleyecektir. Filmi temiz tutmak için herhangi bir standart 'kullanıma hazır' araba yıkama sabunu, durulama gerektirmeyen araba yıkama veya daha özel detay spreyi kullanabilirsiniz. Yalnızca PH nötr ürünler kullanın ve Petrol, Gazyağı ve Nafta içeren sert kimyasallardan kaçının.

PPF Çıkarıldıktan Sonra Boyaya Zarar Verir Mi?

Boya koruma filminin aracınızın boyasına zarar vermesi pek olası değildir. Günümüzde modern montaj hatlarında kullanılan boya sistemleri, renk, yanardönerlik ve kullanılan sisteme bağlı olarak panel ile boya arasında çok güçlü bir yapışma kuvveti üretmektedir. Ppf çok güçlü bir yapışma kuvvetine sahip olsa da boya ve panel arasındaki yapışma kuvveti her durumda ppf yapışma kuvvetinden katbekat yüksektir. PPF Garanti süresi (12 yıl) içinde çıkarılırsa, kolayca temizlenebilecek çok az yapışkan kalıntısı bırakır veya hiç bırakmaz.

PPF Aracımdan Çıkarıldıktan Sonra Başka Bir Araçta Tekrar Kullanabilir Miyim?

Hayır, film uygulandıktan ve çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılamaz.

PPF 'Nin Garantisi Var Mı?

PPF’lerin garanti süresi markadan markaya değişmekle birlikte kullandığımız PPF markaları Türkiye için çatlama, soyulma, sararma, buğulanma ve kabarcıklanmaya karşı 5 ila 15 yıl arası yasal garanti vermektedir.

Renkli Folyo

Sıkça Sorulan Sorular

Araç Folyo Kaplama Nedir?

Renkli folyo kaplama, araçların renk, tasarım ve korunmasını geliştirmek amacıyla esnek folyo üzerine blok renkli veya baskılı tasarımlarla uygulanan, daha çok aracın dış yüzeyleri için tercih edilen bir araç kaplama şeklidir. Araç folyo kaplama uygulaması aracın dış yüzeyini güneşten gelen zararlı ışınlardan korumak için oldukça etkili bir yöntemdir. Profesyoneller tarafından uygulandıktan sonra oldukça rahat bir kullanıma sahip olan folyo kaplama aynı zamanda boyanın da korunmasını sağlar. Otomobil sahiplerinin beğenisine hitap edecek çok farklı seçenekler sunan araç kaplama uygulaması aracın boyasını değiştirmek veya orijinal bir araba tasarımı arayan kişiler için ekonomik bir çözüm sunmaktadır.

Neden Folyo Kaplama Yaptırmalıyım?

Folyo kaplama; bir arabanın renginin solmasını önlemek, ufak hasarlardan korumak, görünümünü kişiselleştirmek veya yenilemek için kullanılabilir. Folyo kaplama, bir arabayı yeniden boyamaktan çok daha ucuza mal olmaktadır. Eşsiz bir görünüm için farklı desen ve tasarımları da deneyebilirsiniz. Ayrıca folyo kaplama yıpranmış görünmeye başladığında, onu değiştirmek de güvenli ve kolaydır.

Renkli Folyo Arabamı Koruyabilir Mi?

Araç folyo kaplaması, aracın orijinal boyasının hafif çiziklerden ve taş sıçramalarından korunmasına yardımcı olur, UV hasarına karşı koruma sağlar. Bu sayede aracınızın değerini korumanıza yardımcı olur.

Tüm Arabayı Kaplamak Gerekiyor Mu?

Tüm arabanızı kaplamak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, yan aynalarınız, tavanınız veya kapı panelleriniz gibi belirli alanları yeniden renklendirmeyi veya değiştirmeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca arabanıza bir tasarım veya desen eklemeyi de seçebilirsiniz.

Cam Filminde Kalite Mi Usta Mı Önemli?

Kullanıcıların cam filmi satin alırken ilk dikkat etmeleri gereken nokta satın alınan filmin beklentilerini ne kadar karşılayabileceği olmalıdır. Standart dışı ve kalitesiz filmler çok iyi bir işçilikle uygulanabilirler ancak işlevini yerine getirmeyen bir filmden kullanıcıların tatmin olması imkansızdır. Aynı şekilde kaliteli cam filmleri için de profesyonel uygulama ve ustalık çok önemlidir. Amerikan film merkezi olarak hem en iyi cam filmlerinin uygulama merkezi olarak hizmet vermekteyiz hem de uygulama sürecini iyi eğitilmiş profesyonel ekiplerimizle hizmet vermekteyiz.

Folyo Kaplamanın Bakımını Nasıl Yapabilirim?

Aracınızın kaplamasını temiz tutmak, görünümünün korunmasına yardımcı olacaktır. Aracı fırçasız bir araç yıkamadan geçirebilir veya kendiniz sert fırçalar kullanmadan yıkayabilirsiniz. Kullanılan kaplamaya bağlı olarak, basınç ve sıcaklığın düşük olması ve geniş açılı bir sprey kullanmanız koşuluyla basınçlı yıkayıcı da kullanabilirsiniz. Düzenli ve nazik yıkama, araç kaplamanızın ömrünü uzatmanın en iyi yollarından biridir. Araç kaplamanızı elle cilalamak da korumanıza yardımcı olacaktır.

Folyo Kaplama Bir Garanti Sunuyor Mu?

Amerikan Film Merkezi olarak kullandığımız folyo markaları Türkiye için folyo kaplama uygulamasından itibaren 5 yıl boyunca yasal üretici garantisi sunmaktadır.

Seramik Kaplama

Sıkça Sorulan Sorular

Seramik Kaplama Nedir?

Nano seramik kaplama olarak da bilinen bu yöntem, günlük yol tehditlerinin neden olabileceği etkileri engelleyerek, aracınız temiz ve parlak görünümünü korumak için uygulanan kimyasal bir polimer çözümdür. Tipik olarak elle uygulanır ve uygulama sonrasında, aracınızın boyasıyla uyum sağlar ve ek bir hidrofobik koruma katmanı oluşturur. Seramik kaplama, markaya ve kullanılan polimerin türüne bağlı olarak aracınızın aşırı aşınma ve yıpranma ücretlerinden korunmasını sağlamaya yönelik bir çözümdür. Kimyasal olarak kendine özgü özellikleri nedeniyle yaz veya kış fark etmeksizin normal atmosfer koşullarında bozulmaz ve görünümü en iyi seviyede tutar.

Neden Aracımda Seramik Kaplama Kullanmalıyım?

Bu kaplamalar, yetersiz yıkamanın neden olduğu hafif yüzey çizilmelerine karşı üstün koruma sağlar. Zararlı UV ışınları, grafiti, kir birikmesi, oksidasyon, yıpranma, kuş pisliği, çamur kalıntıları ve hatta asit yağmuru lekelerini önlemeye yardımcı olur. Uygulama sonrası arabanızın temizliği daha kolay olmakla kalmayacak, aynı zamanda süper hidrofobik özellikleri sayesinde daha uzun süre temiz kalacaktır. Boyanıza derin, zengin yansıtıcı parlaklık ve canlılık vermek söz konusu olduğunda, seramik kaplama beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Seramik Kaplamadan Ne Kadar Sonra Aracımı Kullanabilirim?

Uygulamadan yaklaşık 24 saat sonra aracınızı sürmenizde bir sakınca yoktur. Uygulamadan sonraki ilk 24 saat boyunca araç yüzeylerine su değdirmemeye (yağmur, yağmur, oto yıkama vb.) dikkat ediniz.

Seramik Kaplama Sonrası Arabamı Nasıl Yıkayabilirim?

Arabanızın kaplamasını temiz tutmak, görünümünün korunmasına yardımcı olacaktır. Arabanızı fırçasız bir araç yıkamadan geçirebilir veya kendiniz sert fırçalar kullanmadan yıkayabilirsiniz. Kullanılan kaplamaya bağlı olarak, basınç ve sıcaklığın düşük olması ve geniş açılı bir sprey kullanmanız koşuluyla basınçlı yıkayıcı da kullanabilirsiniz. Düzenli ve nazik yıkama, seramik kaplamanın ömrünü uzatmanın en iyi yollarından biridir.

Seramik Kaplama Araçların İç Yüzeylerine De Uygulanabilir Mi?

Seramik kaplamalar araçların dış yüzeylerinden daha fazlasını koruyabilir. Ayrıca cam, plastik, deri hatta kumaşları korumak için kullanılırlar. Bu tür yüzeylere yapılan uygulama sayesinde arabanızın içini temiz ve parlak tutmaya yardımcı olacaktır. Arabanızın içi çok daha fazla temasla karşı karşıya olduğundan, yılda bir kez yeniden uygulamanızı öneririz. Bu sayede, seramik kaplama iç yüzeyleri korumaya ve mükemmel görünmelerini sağlamaya yardımcı olacaktır.

PPF ve Seramik Kaplama Farkı Nedir?

PPF; yolda karşılaşılabilecek hafif darbeler, çizikler ve taş parçalarından kaynaklanan hasarlara karşı seramik kaplamaya göre daha iyi koruma sağlar. PPF, aracın dış yüzeylerini aşındırabilecek hasarları emme özelliğine sahiptir. PPF'den farklı olarak, seramik kaplama boyayı korumak için üretan filme sahip değildir, ancak parlak bir yüzey sağlamak için harika bir iş çıkarır. Bu nedenle seramik kaplama üzerine PPF uygulaması oldukça sık tercih edilmektedir. PPF çok daha fazla koruma sağlar ayrıca seramik kaplamanın yenilenmesi gerekirken PPF’in değiştirilmesi gerekir. PPF boyanın korunması için kullanılırken, seramik kaplama daha çok görünümün iyileştirilmesi ve hidrofobik yüzey sağlamak için kullanılır.

Göcük ve Boya Düzeltme

Sıkça Sorulan Sorular

Boyasız Göçük Düzeltme (PDR) Nedir?

PDR, herhangi bir boyayı çıkarmadan veya değiştirmeden bir otomobilin gövdesindeki ezikleri ve göçükleri gidermek için kullanılan bir işlemdir. Öncelikle hasar dikkatli bir şekilde değerlendirilir, ardından özel aletler kullanarak aracın orijinalliği zarar görmeden veya herhangi bir boyama işlemi yapılmaksızın yavaş basınç uygulayarak göçüğü giderilir. PDR, hızlı ve uygun bir maliyetle gerçekleştirilebilen çevre dostu bir araba tamir yöntemi olarak kabul edilir.

Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi, Arabamın Boyasına Zarar Verir Mi?

Günümüzde modern montaj hatlarında kullanılan boya sistemleri, renk, yanardönerlik ve kullanılan sisteme bağlı olarak panel ile boya arasında çok güçlü bir yapışma kuvveti üretmektedir. Boya, hasar darbesinden henüz çizilmemişse, boyasız göçük düzeltme işlemimiz ile herhangi bir sorun yaşamayacaktır. Aslında boyasız göçük düzeltme, boyaya zarar vermeden ezikleri düzeltmenin tek yoludur.

Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi ile Hangi Boyutta Göçük Giderilebilir?

Boyasız Göçük Düzeltme uygulamasında göz önünde bulundurulması gereken en önemli etmen göçüğün çapı değil derinliğidir. Bu yöntemle çok büyük, sığ ezikler bile giderilebilir. Göçüklerin şekline, yerine ve boyutuna göre farklı malzeme ve cihazlar kullanarak en iyi sonucu verecek şekilde işlem yapıyoruz.

Boyasız Göçük Düzeltme (PDR), Dolu Hasarını Onarır Mı?

Boyasız göçük düzeltme, doludan zarar gören araçları onarmanın harika bir yoludur. Dolu hasarı onarımı iyi eğitimli personellerimiz tarafından gerçekleştirilen uzmanlık alanlarımızdan biri haline geldi. Boyasız göçük giderme, birçok farklı durumda olduğu gibi araçlardaki dolu hasarı için de sıkça tercih edilen bir onarım yöntemidir.

Alüminyum Parçalarda Göçük Onarımı Yapılabilir Mi?

İlerleyen teknolojiyle birlikte birçok yeni model aracın kaporta aksamı alüminyum olarak üretilmektedir. Alüminyum parçaların göçük onarımı klasik metal alaşımlı parçalara göre çok daha zor ve başarı oranı da düşüktür. Ancak Amerikan Film Merkezi olarak alüminyum parçalar üzerinde kullandığımız özel yöntemlerle oldukça başarılı sonuçlar elde edebilmekteyiz.

Göçük İçinde veya Çevresinde Çatlak Boya Varsa Ne Olur?

Çatlak boya, gelecekte paslanmaya neden olabilir. Dolu hasarlı bir araçta çatlak boya varsa, hasar PDR veya farklı bir yöntemle onarıldıktan sonra tüm panelin yeniden boyanması önerilir.

Tuning

Sıkça Sorulan Sorular

Facelift Nedir?

Araçta facelift işlemi çoğunlukla yeni bir modelin piyasaya çıkışından 4-5 yıl kadar sonra yapılır. Facelift, var olan eski kasa üzerinde gerçekleştirilir. Facelift aracın kasa biçimi haricinde dış ya da iç aksesuarlarında yapılan değişikliklerdir.

Body Kit Nedir?

Body Kit, aracınızın önemli bir parçasıdır. Bu modifikasyon, aracınızın en üst düzeyde performans göstermesi için gereklidir. İnsanların özel gövde kitlerini seçmelerinin ana nedenlerinden biri, araçlarının görünümünü değiştirmek istemeleridir. Aracınız aynı model diğer araçlara göre daha çekici görünecektir.

Neden Bir Body Kit’e İhtiyacım Var?

İnsanların özel gövde kitlerini seçmelerinin ana nedenlerinden biri, yalnızca araçlarının görünümünü değiştirmek istemeleridir. Aracınız aynı model diğer araçlara göre daha çekici görünecektir.

Farklı Modeller İçin Farklı Body Kitler Var Mı?

Her otomobil markası ve modeli farklı kasa tipi ve şekline sahiptir ve bu nedenle farklı tip ve şekillerde body kitler gerekir. Günümüz teknolojisinde neredeyse bütün araçlar için Body Kitler üretilmektedir.

Autobiography Nedir?

Aracın pek çok bileşeninin malzeme türü ve rengine kadar istenilen renk, şekil ve ölçülerde yeniden tasarlanması veya değiştirilmesidir. Arabanızın her bir noktasını kendi zevkinize ve beğeninize göre yeniden düzenleyebilirsiniz.

Tuning İşleminde Ne Tür Ürünler Kullanılıyor?

Aracınız için bakım ürünleri, modifiye aksesuarları, aydınlatma ekipmanları, elektronik malzemeler, müzik sistemleri, kılıflar, güvenlik elemanları, araç kaplama folyoları, cam filmleri ve aklınıza gelecek daha birçok farklı ürünü sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

CAM FİLMİSıkça Sorulan Sorular

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Non tellus orci ac auctor augue mauris. Orci a scelerisque purus semper. Viverra maecenas accumsan lacus vel facilisis. Nibh cras pulvinar mattis nunc. Cras semper auctor neque vitae tempus quam pellentesque. Semper eget duis at tellus at urna. Pulvinar mattis nunc sed blandit.

Curabitur eget leo at velit imperdiet vague iaculis vitaes?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur eget leo at velit imperdiet varius. In eu ipsum vitae velit congue iaculis vitae at risus. Nullam tortor nunc, bibendum vitae semper a, volutpat eget massa. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer fringilla, orci sit amet posuere auctor, orci eros pellentesque odio, nec pellentesque erat ligula nec massa. Aenean consequat lorem ut felis ullamcorper posuere gravida tellus faucibus. Maecenas dolor elit, pulvinar eu vehicula eu, consequat et lacus. Duis et purus ipsum. In auctor mattis ipsum id molestie. Donec risus nulla, fringilla a rhoncus vitae, semper a massa. Vivamus ullamcorper, enim sit amet consequat laoreet, tortor tortor dictum urna, ut egestas urna ipsum nec libero. Nulla justo leo, molestie vel tempor nec, egestas at massa. Aenean pulvinar, felis porttitor iaculis pulvinar, odio orci sodales odio, ac pulvinar felis quam sit.

Curabitur eget leo at velit imperdiet vague iaculis vitaes?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur eget leo at velit imperdiet varius. In eu ipsum vitae velit congue iaculis vitae at risus. Nullam tortor nunc, bibendum vitae semper a, volutpat eget massa. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer fringilla, orci sit amet posuere auctor, orci eros pellentesque odio, nec pellentesque erat ligula nec massa. Aenean consequat lorem ut felis ullamcorper posuere gravida tellus faucibus. Maecenas dolor elit, pulvinar eu vehicula eu, consequat et lacus. Duis et purus ipsum. In auctor mattis ipsum id molestie. Donec risus nulla, fringilla a rhoncus vitae, semper a massa. Vivamus ullamcorper, enim sit amet consequat laoreet, tortor tortor dictum urna, ut egestas urna ipsum nec libero. Nulla justo leo, molestie vel tempor nec, egestas at massa. Aenean pulvinar, felis porttitor iaculis pulvinar, odio orci sodales odio, ac pulvinar felis quam sit.